Шевченківські дні до 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря

Звіт проведення Шевченківських днів в початковій школі 06/03/2014 – 14/03/2014

Початкова школа приєдналась до проведення заходів з нагоди

200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Робота була спрямована так, щоб заходи були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному і творчому розвитку дитини.

Вчителями всіх класів було проведено уроки, присвячені життю та творчості Т.Г.Шевченка. Також учні перших та других класів вчителів М’ялківської Р.Є., Захарчук Т.В., Лакей Т.В., Гаврилюк Н.В., Назаренко Л.О., Маленко Н.А., Міщенко А.П., Камінської Т.С. брали участь в конкурсі малюнків до творів видатного поета.

Вчителі паралелі 3-х класів Запольська О.Д., Белінська С.Л.,

Циганок І.В. підготували та провели вікторину «Знавці Тарасового слова».

Вчителі паралелі 4-х класів Артисюк І.В., Кириченко О.В., Балан О.О. займались підготовкою та участю найкращих учнів у районному «Конкурсі читців творів Шевченка».

Учні 2-Г класу вчителя Маленко Н.А. брали активну участь в театралізованому уроці «Казко, оживи!» . Юні артисти проявили найкращі акторські здібності та знання українських казок.

Також початківці приєдналися до шкільного флешмобу «Парад вишиванок».

Вихователі груп продовженого дня провели виховні бесіди на тему «Ми не забудемо тебе, Тарасе!».

Вшанування пам’яті видатного українського Сина в рамках проведення тижня початкової школи проходило в атмосфері творчості та співпраці. Проведені заходи залишили яскраві враження у дітей та їх батьків, показали високу результативність роботи педагогів, запалили на творчому небосхилі ліцею нові маленькі зірочки.

/Files/images/shevchenkvsk_dn/1.jpg2Г клас/Files/images/shevchenkvsk_dn/2.jpg2Г клас
/Files/images/shevchenkvsk_dn/3.jpg2Г клас/Files/images/shevchenkvsk_dn/5.jpg
/Files/images/shevchenkvsk_dn/7.jpg/Files/images/shevchenkvsk_dn/6.jpg


13.03.2014 про проведення Шевченківських днів з нагоди 200-річного ювілею Великого Кобзаря

З 10 лютого по 14 березня 2014 р. в ліцеї «ЕКО» № 198 відбулися дні вшанування славетного сина українського народу Тараса Шевченка.

З 10 лютого в ліцеї стартували заходи, приурочені відзначенню 200-річчя Тараса Шевченка. Ліцеїстів при вході зустрічав плакат-календар зі зворотним відліком днів «До 200-річчя Кобзаря лишилося…» (відп. 10-Б клас). Розпочався конкурс стіннівок, були проведені звітні повідомлення учасників МАН за паралелями задля популяризації роботи в МАН. Серед 11-класників проведено тематичні семінари «Дисидентство як виклик тоталітарній системі» (відп. О. Данилейко).

Шевченківська декада стартувала 24 лютого вишиванковою ходою: ліцей розцвів національним українським убранням, проведено етнографічні 5-хвилинки за паралелями. Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу.

Вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі школярів книжково-ілюстративний куточок «Не забуде Україна Шевченкове слово» та оформлену виставку, присвячену 200-річчю від дня народження Т.Шевченка, де ознайомили читачів зновинками книг, а також провели екскурсію до куточка під назвою «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом».

25 лютого відбувся конкурс читців Шевченкових поезій, особливо зворушливо звучали пісні, на вірші Кобзаря. Також В. Зозульова серед 5 і 6 класів провела конкурс учнівської поезії та ілюстрацій до Шевченкових творів.

26 лютого Ю. Колотій з 8-В класом провела урок-розвідку «Світова велич Шевченка», результатом чого стало оформлення географічної карти подорожей Шевченка. Захід сприяв виховуванню поваги до Шевченкового слова та зацікавленість до детального вивчення його життя та творчості.

27 лютого ліцеїстами організовано виставку «Кобзар» з моєї полиці», де учні репрезентували раритетні видання «Кобзаря» з домашньої бібліотеки.

Серед старшокласників Л. Гончарук проведено конкурс творчих робіт «Діла добрих оновляться, Діла злих загинуть», переможці отримали право прочитати свої роботи на заключному засіданні юних філологів. Також учитель повела вікторину з 5-В класом «Садок вишневий коло хати».

Старшокласники провели інсценізовані уроки для 5-х і 7-х класів. Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка, дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Кобзаря (відп. О. Данилейко).

З учнями 10 класів було проведено «Фразеологічний брейн-ринг». Класи позмагалися між собою на краще знання фразеологізмів із Шевченківських поезій, учнями були створені презентації, де представлено досить цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя Т. Шевченка. Така робота сприяла розвитку дослідницьких здібностей учнів, розширення їхнього кругозору, поваги до поета (відп. Л. Гончарук, О. Данилейко, В, Захарченко).

Л. Стельмах організувала усний журнал «Шевченко-художник», який провели 6-класники для 5-класників. Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були виявлені нові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча.

Протягом Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Т.Г.Шевченка.

5 березня старшокласники відвідали моновиставу засл. артиски України Інни Охрімець «Шевченко», а 5-класники підготували композицію для своїх мам «Мене там мати повивала» за творами Шевченка, підготовану Ю Колотій та Н. Федоренко.

7 березня учні 6-Д класу під керівництвом В. Кохан відвідали «Книжкову світлицю» та взяли участь у бліц-турнірі «Що ми знаємо про життя і творчість Тараса Шевченка?»

12 березня Л. Мороз та В. Захарченко провели звітний концерт серед 8-класників «У вінок Кобзареві».

14 березня як фінальний акорд Шевченківських днів проведено дві літературно-музичні композиції: для 5-7 класів «Світе тихий, світе милий, моя Україно» та для старших класів «Кобзар – наш сучасник» (відп. С. Баранов та О. Данилейко , І. Матвійчук).

Декада пройшла на високому рівні, усі класи взяли активну участь у проведені заходів. Учителями української мови та літератури була проведена значна робота у підготовці до Шевченківських днів. На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми проведення; використовувалися інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залученню дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердженню його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства.

/Files/images/shevchenkvsk_dn/P1020142_1.jpg/Files/images/shevchenkvsk_dn/P1020151_1.jpg
/Files/images/shevchenkvsk_dn/P1020153_1.jpg/Files/images/shevchenkvsk_dn/P1020144_1.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 3229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.