Урочистий захід, присвячений пам’яті Небесної сотні

Небесна сотня – це в серцях вогонь

19 лютого 2016р. у ліцеї «ЕКО»№198 відбувся урочистий захід, присвячений пам’яті Небесної сотні.

У зв’язку з карантином часу для підготовки було обмаль. Але учнівське самоврядування «Велас» розробило план заходів і звернулося за допомогою до театрального 8-Б класу (керівник гуртка Ларченко Т.В.), які підготували справжній вечір спогадів і пам’яті про Небесну сотню.

Учні ліцею зробили медіа-презентацію на тему: «Небесна сотня – це в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну». Заслуговувала на увагу і виставка творчих художніх робіт (керівник Петров А.І.).

Розпочали захід словами:

НЕБЕСНА СОТНЯ ! Це - українці, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській у лютому 2014 р.

Герої не вмирають! Саме цими словами ненька Україна проводжала в останню путь своїх найкращих синів і дочок, тих, хто загинув за свою Вітчизну, свій народ. Знову від нас пішли ті, для кого справедливість, гідність, свобода, Україна були не просто словами, а сенсом їх життя.

На майдані пліч – о - пліч стояли українці і євреї, росіяни і вірмени, грузини і білоруси.

Настане час, коли один скаже « Слава Україні!» і мільйони відповідатимуть : « Героям слава !»

Звучить мелодія « Пливе кача по Тисині», яка стала Національним Гімном жалоби України.

Герої чотирнадцятого року, Небесна Сотня,

Ви не чекали нагород та слави,

Ви увійшли в безсмертя,

Крок за кроком

Герої чотирнадцятого року.

На вечорі пам’яті ліцеїсти переглянули відеофільм про Майдан і героїв Небесної сотні, які змінили хід історії України. На превеликий жаль ми не змогли зустрітися з мамою героя Небесної сотні Мельничука Володимира Валерійовича, який був волонтером і застрелений снайпером перед Жовтневим палацом. Мельничук Н.І. була запрошена на міський вечір пам’яті. Але ми переглянули відео про славного сина України, який мріяв, що наша держава буде жити без сили ворожби, що буде влада для людей, багатство для народу.

Хвилиною мовчання ми віддали данину шани славним синам України та їх патріотизму.

Хотілося б відзначити, що на вечір пам’яті були запрошені 5 восьмих класів, а прийшли і 10 -11 класи. Це говорить про високий патріотичний настрій ліцеїстів, які оберігають пам’ять загиблих патріотів. Як набат звучить клятва до Небесної сотні:

Клянемось Вам Богом України,

Що зробим все, щоб не піти в ярмо,

Ваш дух воскресне з темної руїни,

І на наругу Вас нікому не дамо.

Ваш дух воскресне з темної руїни
/Files/images/nebesna_sotnya/2016/1_1.png /Files/images/nebesna_sotnya/2016/2_1.png
/Files/images/nebesna_sotnya/2016/3_1.png /Files/images/nebesna_sotnya/2016/4_3.png

Фоторепортаж урочистого заходу, присвяченого пам’яті Небесної сотні 2015-2016 ....