про вшанування пам'яті про Афганістан

Їх покликав Афган

16 лютого 2017 року у ліцеї «ЕКО»№198 в п’ятнадцятий раз відбувся вечір-реквієм «Їх покликав Афган». Готували цей захід учні 8-В, 9-В та 7-А класів, художній керівник Ларченко Т.В. На вечір-пам’яті завітали воїни-інтернаціоналісти Святошинського району, які воювали в Афганістані: Полосенко Л.Ф., Шонін С.П., меценат ліцею, голова піклувальної ради Колодій Б.В. і мама Шахмат Тараса - Валентина Володимирівна.

Актова зала святково прибрана. На сцені –лелеки, як символ життя, малюнок літака «Чорний тюльпан», який сто три рази прилітав в Україну і привозив загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Тихо звучить журлива музика. Лунають, як дзвони, слова, які ятрять душу. Близько трьох тисяч військових з України загинули в далекому Афганістані. Серед них семеро юнаків з однієї вулиці Зодчих. Жоден з них не повернувся. Четверо – це наші випускники школи.

Біля ліцею стоїть пам’ятник випускникам, які загинули в чужій афганській війні. З надзвичайним хвилюванням ліцеїсти зупиняються біля нього та біля стенду в шкільному музеї «Час покликав нас», адже вони нагадують про:

-лейтенанта Олександра Глухова –заступника командира роти технічної частини;

-рядового Олександра Маліннікова -кулеметника повітряної десантної роти;

-рядового Віктора Котовича - оператора –топогеодезиста;

-сержанта Тараса Шахмата –командира відділення.

Всі були нагороджені орденом Червоної Зірки «посмертно».

Оголошується хвилина мовчання. Право покласти корзину квітів до обеліску воїнів-інтернаціоналістів надалось учням 9-Б класу.

Усіх присутніх в залі схвилював глибокий, журливий танок на скорботну пісню «Мальви».

Війна в наш дім проникла тихо,

Згасивши тисячі життів.

І залишилась біль і лихо –

Печалі вдів і матерів.

Наостанок виступив директор ліцею Недбайло Олександр Борисович, який вручив стипендію Шахмат В.В. і передав таку ж винагороду Малінніковій Л.Є.

Учні 5-Г класу подарували гостям і Валентині Володимирівні червоні гвоздики.

Шкільний загал ще раз привітав гостей заходу та Колодія Б.В., який закупив військову екіпіровку воїнам-афганцям Святошинського району, які були учасниками бойових дій на Донбасі.

/Files/images/afganstan/2017/DSC_0459.jpg
/Files/images/afganstan/2017/DSC_0462.jpg
/Files/images/afganstan/2017/DSC_0474.jpg /Files/images/afganstan/2017/DSC_0482.jpg
/Files/images/afganstan/2017/DSC_0486.jpg /Files/images/afganstan/2017/DSC_0502.jpg