Повернутися до звичайного режиму

МОДЕЛЬ ОРГАНІЗАЦЇЇ ТИМЧАСОВОГО РЕЖИМУ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ ТА ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ у ліцеї “ЕКО”№198

Модель організації освітнього процесу в період адаптивного карантину в ліцеї “ЕКО”№198 розроблена на підставі наступних законодавчих та нормативних актів:

· Пстанова МОЗ № 42 від 30 липня 2020 року про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо протиепідемічних заходів у закладах освіти.

· Лист МОН № 1/9-406 від 29 липня 2020 року про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину та додатки до нього.

· Лист МОН № 1/9-420 від 05 серпня 2020 року щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році.

· Лист МОН № 1/9-430 від 11 серпня 2020 року щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році.

ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ

ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

У ліцеї «ЕКО» №198 Святошинського району міста Києва в 2020-2021 навчальному році буде відкрито 40 класів, в яких навчатиметься 1308 учнів. З них 16 класів початкової школи, 19 класів основної школи та 5 класів старшої школи. Заняття проводять 97 педагогів.

Навчання організоване в двох корпусах:

- у корпусі початкової школи, який переоблаштований з приміщення дитячого садка та розташований за адресою бульвар Ромена Роллана 9, навчаються одинадцять класів початкової школи(1-Б,В, 2-А,Б,В, 3-А,Б,В, 4-А,Б,В). Потужність корпусу 330 учнів, реально навчається 336 учнів. Для кожного класу створено приміщення, яке складається з навчальної кімнати, кімнати для харчування, роздягальні та санітарних вузлів. Крім таких приміщень окремо функціонує кабінет інформатики, 2 кабінети іноземної мови, Актова зала, де проводяться уроки музичного мистецтва, та спортивна зала. На базі кожного класу організована клас-група продовженого дня, тривалістю 6 годин щоденно і таким чином відсутнє змішування учнів між класами .

- в основному корпусі, розташованому за адресою вул. Тулузи 6, навчаються учні 5-11-х класів та п’ять класів початкової школи (1-А,Г, 2-Г, 4-Г,Д), які не вдалось розмістити в корпусі початкової школи. Потужність корпусу 800 учнів, реально навчається 972 учні. Кожен з 29 класів, які навчаються в основному корпусі має окремий навчальний кабінет, в яких облаштовані шафи для розміщення верхнього одягу та змінного взуття. Переміщаються учні 5-11 класів лише:

1) в спеціалізовані кабінети інформатики, трудового навчання, захисту України;

2) в спеціалізовані кабінети фізики, хімії тільки для проведення практичних та лабораторних робіт.

Відбувається розподіл класів на групи при вивченні української та іноземних мов.

В обох корпусах в 2020-2021 навчальному році для забезпечення протиепідемічних вимог буде використано по три входи.

В корпусі початкової школи

- через центральний вхід заходять учні 1-В, 2-Б, 3-А,В класів;

- через евакуаційний вхід — 1-Б, 2-В, 4-Б,В класів;

- через боковий вхід біля спортивної зали — 2-А, 3-Б і 4-А класів.

Вхід розписаний похвилинно в режимі роботи початкової школи, що дозволяє уникнути скупчення дітей та дає змогу розпочати заняття в усіх класах практично одночасно: о 8 годині 35 хвилин чи 8 годині 40 хвилин .

В основному корпусі о 8.30 розпочинаються заняття для всіх 5-х, 6-х та 11-х класів та відповідно до режиму роботи початкової школи 8.35 чи 8.40 для 1-А,Г, 2-Г, 4-Г,Д класів.

Учні початкових класів заходять через окремий боковий лівий вхід та навчаються в окремому крилі першого поверху.

Учні 5-Г, 6-А та 11-А,Б класів, які навчаються на першому та другому поверхах, та педагогічні працівники заходять через центральний вхід.

Учні 5-А,Б,В, 6-Б,В,Г та 11-В класів, які навчаються на третьому та четвертому поверхах, заходять через правий боковий вхід.

О 9 годині 30 хвилин розпочинаються заняття для 7-10-х класів.

Учні 8-Г, 9-Б,В,Г та 10-А класів, які навчаються на першому та другому поверхах, заходять через центральний вхід.

Учні 7-Б, 8-А,Б,В класів, які навчаються на третьому та четвертому поверхах, заходять через правий боковий вхід.

Учні 7-А,В, 9-А та 10-Б класів, які навчаються на третьому та четвертому поверхах, заходять через лівий боковий вхід.

На кожному вході організовано місця для дезінфекції рук, розміщено схеми переміщення через вхід; на центральних входах проводиться термометрія працівників з фіксацією в окремих журналах.

Відповідно до статті 10 Закону України “Про повну загальну середню освіту” 2020/2021 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом - День знань, яке проводиться по класах на першому уроці.

Навчальні заняття організовуються за семестровою системою, орієнтовно:

І семестр - з 1 вересня по 24 грудня 2020р.,

ІІ семестр - з 11 січня по 28 травня 2021р.

Упродовж навчального року для учнів проводяться канікули, орієнтовно:

осінні з 26 жовтня по 01 листопада 2020р.,

зимові з 25 грудня 2020р. по 10 січня 2021р.,

весняні з 22 по 28 березня 2021р.

Освітні програми ліцею «ЕКО» №198 зорієнтовані на роботу навчального закладу І-ІІІ ступенів з українською мовою навчання за 5-денним навчальним тижнем.

Весь розклад 5-11 класів в ліцеї, як і в попередні роки, традиційно складено так, що всі уроки крім фізичної культури, основ здоров’я та музичного мистецтва проводяться парами. Це значно зменшує час на виконання домашніх завдань та підготовку учнів до уроків. Заняття з предметів, на вивчення яких навчальним планом відведено нецілу кількість годин («Історія України», «Математика», «Хімія», «Географія», «Технології», «Мистецтво», «Захист України»), проводиться протягом всього навчального року. Для забезпечення цього в ліцеї складається розклад навчальних занять окремо для непарних та парних тижнів.

Тривалість уроків для учнів 1класів - 35 хвилин, 2-4 класів 40 хвилин, 5-11 класів - 45 хвилин.

Розклад дзвінків для 5-11 класів основного корпусу:

І пара 1-й урок 8.30-9.15 2-й урок 9.30-10.15

ІІ пара 3-й урок 10.25-11.10 4-й урок 11.25-12.10

ІІІ пара 5-й урок 12.30-13.15 6-й урок 13.25-14.10

ІV пара 7-й урок 14.20-15.05 8-й урок 15.15-16.00

СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

1. У ліцеї створена спеціальна комісія, яка веде щоденний контроль дотримання алгоритму дій, розроблених Департаментом освіти і науки Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

2. Всі працівники ліцею освіти заходитимуть через центральний вхід, біля якого знаходиться медичний пункт, де проводитиметься температурний скринінг педагогічного та технічного персоналу.

3. Класний керівник або класовод організовує збір учнів перед початком занять в спеціально відведеному на подвір'ї місці та організовано заводить їх до приміщення. Наприкінці занять класний керівник (вчитель-предметник) або класовод виводить учнів з приміщення ліцею та передає батькам.

4. На період адаптивного карантину в ліцеї введено масковий режим:

- прийом учнів 5-11 класів здійснюється за наявності захисної маски або респіратора при вході до приміщень та запасу масок з розрахунку заміни через кожні 3 години навчання;

- пiд час пересування приміщеннями ліцею використання захисних масок обов'язкове, під час навчальних занять педагоги та учні можуть знаходитися без масок;

- під час посилення карантинних заходів вчителям рекомендовано проводити уроки в захисних екранах.

- рух здобувачів освіти від аудиторій до виходу, туалетів, їдальні здійснюється за спеціально розробленими маршрутами.

5. З метою мінімізації контактів між учнями різних класів введено перерви для провітрювання, прийому їжі та особистої гігієни в кожному класі за окремими графіками .

6. Питний режим забезпечується шляхом використання питної негазованої води в індивідуальних пляшках ємністю не менше 0,5 л, якими щоденно забезпечують учнів батьки.

7. Щоденно перед початком занять силами педагоги ліцею проводять опитування учнів про їх самопочуття, наявность симптомів респіраторної хвороби та інструктаж з дотримання санітарних норм під час адаптивного карантину.

8. Кожен клас займає визначене приміщення, з мінімальним переміщенням до інших приміщень .

9. Інформація для батьків про форму організації освітнього процесу та про перехід в різні зони карантинних обмежень буде розміщуватись на сайті ліцею та в вайбер-групах .

10. Виховна робота буде здійснюватись по класах змішано: індивідуально + дистанційно . Актуальними будуть оналйн-конкурси, тематичні дні та тижні.

11. Організація ГПД. Після навчальних занять буде проводитись кварцування та всі заходи дезінфекції. При нормальних погодних умовах ГПД проводитиметься на свіжому повітрі з дотриманням соціальної дистанції.

12. У разі виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з захворюванням працівника або здобувача освіти з підозрою на коронавірусну хворобу Covid 19, в медичному пункті організовано кабінет ІЗОЛЯТОР. Клас, в якому стався випадок (підтверджений), йде на карантин (дистанційне навчання протягом двох тижнів).

13. В ліцеї організовано централізований збір використаних засобів індивідуального захисту.

14. Для дітей з особливими освітніми потребами чи хронічними захворюваннями рекомендовано форми здобуття освіти, які відповідають потребам їхньої безпеки, а саме:

- педагогічний патронаж,

- екстернат,

- сімейна (домашня) форми здобуття освіти.

15. Допуск до закладу освiти батькiв або супроводжуючих осiб, кpiм тих, які супроводжують осiб з інвалідністю, заборонено.

16. Бесіди з батьками проводяться дистанційно або на свіжому повітрі з дотриманням соціальної дистанції.

Кiлькiсть переглядiв: 480

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.