Положення про конкурсний відбір до 10-го класу

/Files/images/administratsiya/konkursniy_vdbr/2018 конкурсний відбір 10 клас.jpg

1.Загальні положення.

1.1. Приймання учнів до ліцею „ЕКО” №198 м. Києва здійснюється на конкурсній основі відповідно до Інструкції про порядок конкурсного приймання дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл (шкіл-інтернатів), затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 19.06.2003 № 389 та цих Правил.

1.2. У конкурсному відборі можуть брати участь учні незалежно від місця проживання.

1.3. Конкурсні випробування здійснюються на безоплатній основі.

2. Організація конкурсу.

2.1. Правила конкурсного прийому оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Оголошення щодо умов і термінів проведення конкурсу розміщується на сайті ліцею та у приміщенні ліцею.

2.2. Не пізніше ніж за місяць до початку конкурсу в приміщенні ліцею вивішується перелік питань з навчальних предметів, за якими проводитимуться випробування.

2.3. Конкурсні випробування проводяться після закінчення навчального року (з 01 по 22 червня). За наявності вільних місць допускається додатковий конкурсний прийом з 20 по 28 серпня.

2.4. Додатковий конкурсний прийом може, як виняток, відбуватися протягом навчального року за наявності вільних місць за таких самих умов, що й основний. При цьому наповнюваність класів не повинна перевищувати 30 учнів.

2.5. Для проведення конкурсних випробувань у ліцеї створюється конкурсна приймальна комісія, склад якої затверджується наказом директора ліцею. До складу конкурсної комісії залучається практичний психолог. Головою конкурсної комісії є директор ліцею.

2.6. До участі в конкурсі допускаються учні на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, що подається на ім'я директора ліцею, свідоцтва про базову загальну середню освіту або табеля успішності.

2.7. Не дозволяється вимагати від учнів характеристик з попереднього місця навчання, довідок з місця роботи батьків тощо.

3. Проведення конкурсу.

3.1. Конкурсні випробування для учнів проводяться з української мови, математики та профільного предмету: з географії для вступу до економічного профілю та з англійської мови для вступу до філологічного профілю.

3.2. Учні ліцею „ЕКО” №198 м. Києва, які закінчили 9-й клас з навчальними

досягненнями достатнього та високого рівня (7-12 балів ) з української мови, математики та профільного предмету зараховуються до 10-го класу за рекомендацією педагогічної ради без вступних випробувань.

3.3. Учні ліцею „ЕКО” №198 м. Києва, які закінчили 9-й клас з навчальними досягненнями середнього, достатнього та високого рівня (4-12 балів) з української мови, математики та профільного предмету приймають участь у конкурсних випробуваннях на загальних підставах.

3.4. Учні ліцею „ЕКО” №198 та інших навчальних закладів, які закінчили 9-й клас з навчальними досягненнями початкового рівня ( 1-3 бали) до конкурсних випробувань не допускаються.

3.5. Тексти диктантів, варіанти письмових завдань (тестів) для конкурсних випробувань мають відповідати навчальним програмам, затверджуються директором ліцею та погоджуються головами відповідних методичних об’єднань.

4. Зарахування учнів до ліцею.

4.1. Учні, які пройшли конкурс, зараховуються до ліцею наказом директора на підставі рішення конкурсної комісії. Зарахування учнів проводиться протягом 5 днів після оголошення результатів конкурсу.

4.2. До ліцею подаються такі документи: свідоцтво про базову загальну середню освіту, особова справа, медична картка.

4.3. Якщо учні, їх батьки або особи, які їх замінюють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів з дня її подання.

4.4. Поза конкурсом до 10 класу зараховуються: учні, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою, діти-сироти, діти-інваліди І та ІІ групи.

4.5. Учні, які стали призерами районного та міського турів предметних олімпіад та конкурсу МАН «Дослідник», зараховуються поза конкурсом лише на той профіль, де предмет, з якого вони стали призерами, є профільним.

5.Контроль за проведенням конкурсу

5.1.Директор ліцею «ЕКО»№198 несе персональну відповідальність за дотриманням вимог даних Правил.

5.2. Контроль за організацією та проведенням конкурсу, порядком зарахування учнів до ліцею здійснює Районне управління освіти.

5.3. При порушенні вимог даних Правил конкурсного приймання, рішенням Районного управління освіти результати конкурсу визнаються недійсними. Районне управління освіти організовує і проводить повторний конкурс, результати якого є остаточними.